Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Wadena- Deer Creek Honor Roll

Email

WDC

A Honor Roll

First quarter 2011

Grade 7

Anderson, Daniel

Lehmkuhl, Ashley

McCullough, Andrew

Advertisement

Nyhus, Greta

Peters, Kayla

Peterson, Kirsten

Pierce, Lance

Rondestvedt, Jessalyn

Ross, Gabrielle

Stueve, Konnor

Taggart, Logan

Wheeler, Tyler

Grade 8

Evans, Kendra

Fitzsimmons, Wyatt

Garcia, Derek

Langer, Jessica

Pettit, Jarrett

Schmitz, Beth

Soroko, Lauren

Taggart, Brianna

VanErp, Andrew

Vorderbruggen, Hannah

Grade 9

Albers, Jodana

Baker, Tabetha

Biksen, Sydney

Cooper, Blaine

Craig, Jennifer

Gilster, Alyssa

Hassa, Zachary

Jahnke, Marissa

Kallevig, Elise

Lohmiller, Sutton

Olson, Ian

Peters, Ashley

Quincer, Matthew

Schmitz, Emma

Small, Michael

Grade 10

Ament, Whitney

Andrews, Brittany

Bly, Brandee

Carlson, Ashley

Decock, Sarah

Goeden, Jacob

Greenwaldt, Sydney

Harrison, Ella

Hartman, Paige

Hendershot, Austin

Kim, Kyung Hun

Laughlin, Isaac

Lehmkuhl, Michaela

Pedersen, Jason

Schissel , Sydney

Tarrell, Amanda

Theisen, Heather

Theisen, Hope

Tollefson, Alexandra

Wegscheid, Abigail

Grade 11

Anderson, Sayde

Barthel, Lacey

Berg, Christian

Hartman, Macy

Kraemer, Molly

Larson, Drew

Lee, Hye Yeon

Maas, Halley

Motschenbacher, Shane

Paavola, Michael

Pate, Joseph

Peters, Katelyn

Price, Joey

Sundby, Brianna

Umland, Brooke

Volkmann, Caitlin

Grade 12

Birch, Benjamin

Davidson, Harliegh

Dunker, Addie

Girard, Lauren

Goeden, Jonathan

Hoemberg, Kyle

Jacinto, Andrew

Lanz, Benjamin

Moen, Britta

Paulson, Matthew

Sakry, Kenneth

Schiller, Paige

Schissel, Bailee

Speed, Breanna

WDC

B Honor Roll

First quarter 2011

Grade 7

Adams, Brady

Blessing, Bailey

Burke, Haylee

Dirks, Taylor

Eickhoff, Whitney

Hassa, Hunter

Johnson, Karon

Mertens, Grace

Moen, Sarah

Najjar, Joseph

Orsello, Amanda

Peterson, Elizabeth

Pettit-Sperling, Kloe

Plautz, Derek

Schmitz, Maggie

Scott, Tyler

Senn, Sherreen

Sibert, Morgan

Wegscheid, Cody

Grade 8

Astle, Emily

Behl, Michael

Carlson, Alexander

Formanek, Mikena

Goeden, Jack

Horn, Tanner

Janson, Mitchell

Johnson, Jacob

Kern, Jordan

Langer, Rylie

Lindquist, Lydia

Malone, Briana

Nordlund, Mikaela

Norenberg, Hope

Peterson, Kassandra

Phillips, Dylan

Pierce, Kelsie

Roth, Alexander

Schmitz, Logan

Schwartz, Olivia

Sutherland, Austin

Torkkola, Angela

Wallgren, Joseph

Weiher, Gabrielle

Wood, Toby

Grade 9

Ament, Kristyn

Anderson, Aaron

Astle, William

Blessing, Shaye

Damm, Kylee

Fank, Beverly

Hinojos, Madeleine

Jahnke, Autumn

Johnson, Erin

Kirkland, Samantha

Kraemer, Anna

Lorentz, Brooke

Lupkes, Kylie

Manselle, Samantha

Mench, Anissa

Nelson, Carrie

Piper, Wade

Warren, Kaitlin

Wegscheid, Kaitlin

Zeise, Morgan

Grade 10

Carpenter, Lindsay

Dumpprope, Emery

Formo, Hailey

Geiser, Jordan

Hanson, Katelynn

Hughes, Stephanie

Hunt, Marie

Janson, Wesley

Leverson, Adam

Lindquist, Maranda

Monson, Caleb

Nelson, Shelbie

Orsello, Emily

Price, Ricky

Schiller, Morgan

Schwartz, Kelsey

Swisse, Thane

Grade 11

Arrigoni, Henry

Ashbaugh, Dalton

Brown, Nathaniel

Dornbusch, Alex

Dumpprope, Courtney

Eliason, Lindsey

Fillhouer, Amy

Green, Matthew

Horn, Shayna

Isola, Dominique

Jacobson, Hanna

Jahnke, Ryan

Killian, Samantha

Krause, Jacob

Kreller, Amie

Laughlin, Matthew

Lund, Joshua

Martire, Natalia

Moenkedick, Melissa

Nguyen, Duyen

Reurink, Anthony

Swanson, Mitchell

Tuttle, Ashley

VanErp, Evan

Grade 12

Anderson, Eliah

Cullifer, Shelby

Fank, Matthew

Goeden, Melody

Greenwaldt, Blake

Jackson, Avery

Janson, Neil

Kern, Jesse

Korkowski, Austin

Kramer, Amanda

Lohmiller, Mason

Lorentz, Brandon

Lugert, Morgan

Monson, Allison

Mulligan, Kaylee

Noon, Brittney

Redfield, Ryan

Reece, Katarina

Salge, Jacob

Schmitz, Nicholas

Swisse, Reuben

Warmkessel, Chelsea

Willis, Levi

Wood, Mariah

Zeise, Isaac

Advertisement
Advertisement
Advertisement